جزئیات خبر


رفع گلوگاه‌های کارخانه قند چناران برای افزایش ظرفیت 1400 تن چغندر

رفع گلوگاه‌های کارخانه قند چناران برای افزایش ظرفیت 1400 تن چغندر
1396/8/21

سرپرست شرکت قند چناران از رفع گلوگاه‌های این کارخانه برای افزایش ظرفیت به هزار و 400 تن چغندر قند در روز خبر داد.
اسمعیل زرین‌زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: برای این منظور با تعویض پمپ‌های قسمت ساتراسیون یا مرحله آهک‌زنی به شربت، الکتروموتورهای مربوطه، الکتروپمپ شربت رقیق و پساب‌های یک و دو، نسبت به افزایش ظرفیت اقدام شد که این امر موفقیت‌آمیز بوده است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش ظرفیت تولید شکر خام گفت: با توجه به این که آپارات‌های کارخانه قدیم یا همان مخازنی که در آن عملیات آهک‌زنی، تغلیظ، پخت و... انجام می‌شود و همچنین سانتریفوژهای مربوطه، مجدد بازسازی شده و در مدار قرار گرفته‌اند، این امکان فراهم است تا بتوانیم مصرف شکر خام را افزایش دهیم.
زرین‌زاده ادامه داد: ضمن این که با نصب 2 دستگاه سانتریفوژ هایلمن برای تهیه شکر حل شده در آب به منظور پخت دو، امکان استفاده از این دو سانتریفوژ برای تصفیه شکر خام میسر شده است.
وی اضافه کرد: با نصب یک دستگاه مالاکسور(سرد کننده) برای آپارات پخت یک، استفاده از هر سه آپارات این مرحله فراهم شده که خود موجب افزایش مصرف چغندر خواهد شد.
زرین‌زاده، بهبود تصفیه فاضلاب را به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های استراتژیک اجرا شده از ابتدای سال جاری عنوان کرد و افزود: تغییر لوله‌های هوادهی مخازن ویژه استخراج مواد قندی از چغندر، کمک عمده‌ای در قسمت تصفیه فاضلاب داشته است که آمار و اعداد آزمایشات مربوط به تصفیه خانه فاضلاب، موید این تغییرات می‌باشد.
وی ادامه داد: همچنین برای بهبود وضعیت فیلتراسیون و کیفیت شربت، 4 دستگاه فیلتر پرس جسکو از شرکت قند تربت حیدریه، خریداری و نصب شد.
سرپرست شرکت قند چناران، اختصاص 4 دستگاه پرس قدیم برای صاف کردن شربت فیلتر دکانتور و 2 دستگاه فیلتر مکانیک برای صاف شدن شربت بعد از فیلتر پرس(شربت رقیق)، نصب یک دستگاه فیلتر مکانیک برای صاف کردن شربت استاندارد و همچنین خرید یک دستگاه فیلتر ممبران را بخشی دیگر از اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق برنامه‌های سال جاری شرکت اعلام کرد.
324-96

نظر شما