جزئیات خبر


شرکت قند چناران لوح مدیریت مصرف برق در سال ۹۵ را دریافت کرد

شرکت قند چناران لوح مدیریت مصرف برق در سال ۹۵ را دریافت کرد
1396/5/26

سرپرست شرکت قند چناران از دریافت لوح مدیریت مصرف برق صنایع استان خراسان رضوی ویژه سال 1395 توسط این شرکت خبر داد.
اسمعیل زرین‌زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع سانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: مدیران و کارگران این شرکت در سال 1395 که توسط رهبر معظم انقلاب، سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامیده شد، اقدامات سازنده‌ای را در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی و مدیریت مصرف برق انجام دادند.
وی ادامه داد: شرکت قند چناران از سال 1387 به طور مستمر، موفق به دریافت گواهینامه معیار مصرف انرژی شده است.
زرین‌زاده با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای دریافت لوح مدیریت مصرف برق، گفت: استفاده از تکنولوژی جدید از جمله کنترل دورها، ترانسمیترها و استفاده از لوپ‌های کنترلی (اتوماسیون) در فرایندهای کارخانه، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان مدیریت مصرف آب، دوگانه سوز شدن کاهش مصرف سوخت در دیگ‌های بخار، جایگزینی لامپ‌های کم مصرف LED به جای لامپ‌های رشته‌ای، جایگزینی رکتیفایرها بجای دینام‌های جوشکاری را نام برد.
زرین‌زاده، جایگزینی سیستم‌های جدید با مصرف برق کمتر در بخش سانتریفوژها و طراحی مجدد الکتروپمپ‌های موجود در کارخانه را بخشی دیگر از فعالیت‌های انجام شده عنوان کرد.
وی ادامه داد: این شرکت از ابتدای سال 1395 تاکنون، تندیس حمایت از حقوق مصرف‌کننده نیز دریافت کرده است.
سرپرست شرکت قند چناران درباره برنامه‌های آتی این شرکت در زمینه مدیریت مصرف برق طی سال جاری گفت: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به دریافت انشعاب مجزای برق با تعرفه‌های حدود 50 درصد کمتر برای سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب، ادامه نصب کنترل دورها، استفاده از سیستم‌های به روزتر با راندمان بالاتر در تمامی فرایند تولید اشاره کرد.
171-96

نظر شما