جزئیات خبر


در اقدامی خداپسندانه؛

کارکنان شرکت قند چناران خون خود را اهداء کردند

کارکنان شرکت قند چناران خون خود را اهداء کردند
1395/12/17

کارکنان شرکت قند چناران در اقدامی خداپسندانه، خون خود را اهداء کردند.
اسماعیل زرین زاده، سرپرست شرکت قند چناران در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: بنابر درخواست همکاران شرکت و به منظور کمک به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی، شرکت قند چناران نسب به دعوت از تیم سیار سازمان انتقال خون اقدام کرده است.
وی ادامه داد: حدود 50 نفر از همکاران شرکت به همراه اعضاء خانواده شان در این اقدام ارزشمند مشارکت داشته اند.
زرین زاده درباره فواید اهداء خون گفت: این امر علاوه بر این که احساس بسیار فرح بخش ناشی از کمک به فرد نیازمند را در فرد ایجاد می کند، تاثیر به سزایی در سلامتی دارد.
وی ادامه داد: معمولا انسان ها به خاطر غلظت خون بالا که ناشی از مصرف آهن بیش از حد مورد نیاز و توصیه شده برای بدن می باشد، در معرض انواع بیماری های مربوط به قلب، گرفتگی رگ های انتقال خون یا حتی سرطان هستند که اهداء خون باعث خارج کردن آهن اضافه بدن و رقیق تر شدن خون می شود.
زرین زاده با اشاره به اهمیت اهداء خون بیان کرد: به طور قطع انسان هایی هستند که به خون و یا فرآورده های خونی از قبیل پلاکت خون احتیاج دارند و بی صبرانه منتظر و نیازمند این بخشش اند.
سرپرست شرکت قند چناران ادامه داد: چنانچه انسان ها، این بخشش را سخاوتمندانه که البته مزایایی برای دو طرف نیز دارد، انجام دهد، گام مهمی در راستای سلامت خود و جامعه خواهند برداشت.
 412-95

نظر شما